עושים סדר

עיצוב פנים מתחיל בבית מטופח, מסודר ונקי. בית מעוצב, מתוכנן בקפידה ושהושקעו בו משאבים רבים אך הינו מבולגן ולעיתים גם מוזנח, יהיה בעיני בית שלא נעים לחיות בו וההשקעה הרבה  עלולה לרדת לטמיון. חשוב להבחין בין הבלגן הרגיל, הנורמלי והיומיומי של החיים לבין הזנחה, צבירת חפצים, ניירת, רהיטים ובגדים מיותרים. אין להשוות בין ערמת כלים וכביסה מאתמול – לאגרנות, לבלגן שאין לו סוף, לפינות חשוכות ולחוסר דאגה לתחזוקה וניקיון.

בבית מסודר לכל דבר יש מקום וכל דבר חוזר למקומו לאחר השימוש בו. הוא מקום נעים ובטוח עבורנו, מתנהל ביעילות ובנוחות, משרה רוגע והשראה, מקל על ההתנהלות בו ומשפר את התפקוד ואת איכות חיינו. אני מאמינה שהבית שלנו משקף את מי שאנחנו ואת אישיותנו. בלגן בבית שווה בדרך כלל לבלגן בחיים. לעיתים, אגירת חפצים מיותרים ועודפים מקבילה גם לאגירת רגשות, תחושות וזכרונות מהעבר שכדאי להפרד מהם. אגרנות מקשה עלינו לשכוח ולסלוח, לחיות את ההווה ולא להיות עסוקים מידי בעבר.

בתרבויות רבות וכמובן שביהדות, תחילת עונת האביב נתפסת כמבשרת התחדשות וצמיחה ומעוררת מוטיבציה לשינוי וטיהור פיזי ורוחני – עילה לסדר ולניקיון יסודי – ניקיון האביב.

אצלי, נקיון האביב המהנה, כולל פינוי מארונות ומפינות נשכחות בבית בצורה מבוקרת, מיון קפדני, סידור מחדש וארגון כל מה שאיני זקוקה לו עוד, העובר לתרומה. הבתים של כמעט כולנו עולים על גדותיהם מעודף חפצים. לרוב, הבעיה אינה חוסר במקומות אחסון אלא בעודף החפצים שאנו צוברים עם השנים. תהליך שיפוץ או מעבר דירה הם הזדמנויות נפלאות לארגון וסדר, מיון, שחרור ופרידה מהמיותר בחיינו לקראת התחדשות והתרעננות.

בית, חי, נושם ומשתנה – כמונו. המוטו שלי: מעת לעת למיין, לסדר, לוותר על מה שאינו מתאים ושימושי, לקנות מעט, איכותי ומה שנחוץ. כשאני רוכשת פריט מסוים אני גורעת אחר במקומו. משתדלת להקיף עצמי בחפצים, בכלים ובגדים  בהם  משתמשת, גורמים לי לתחושות טובות, יפים בעיני ואותם אני אוהבת.

?אהבתם את המאמר

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפינטרסט