ירוק בבית

נולדתי בחג ט"ו בשבט. גדלתי בבית צמוד לאדמה, גידלתי את ילדי בבית שסביבו גינה ענקית  וסביב הגינה נפרסה שמורת החרובים בקיסריה ושנים רבות עסקתי בשזירת פרחים. אני ירוקה! הירוק זורם בגופי, במהותי ובכפות ידי שמאז ומעולם חפרו באדמה, שתלו, גזמו, טיפחו גינות לתפארת ושזרו בענפים ובפרחים.

גם בדירה התל אביבית שלי לא ויתרתי על הירוק והוא מקבל מקום של כבוד בפינות שונות בבית. כדאי שגם לכם יהיה קצת מהירוק הזה. ירוק – הוא צבע הרקע של הטבע וחשוב להכניסו הביתה. הירוק מעודד הרמוניה, ריפוי טבעי ושפע מהאדמה.  מסמל רוגע, שלווה, חיות, חיוניות, אנרגיה טובה וצמיחה. את הירוק והטבע תוכלו להכניס הביתה במקבצי עציצים וצמחים, בשימוש בגווני הירוק ובהדפסים ובדוגמאות מעולם הצומח בפרטי ריהוט, אומנות, טפטים, כריות, שטיחים, בדי ריפוד ווילונות וכן בבחירת אביזרים העשויים מחומרים טבעיים כגון: במבוק, קש, עץ, כותנה ופשתן. לירוק סקאלת גוונים רחבה – ירוק תפוח – ממריץ ומניע לחדרי עבודה וסלונים ועד ירוק זית או מרווה – מרגיע ושקט לחדרי שינה ולפינות קריאה.

תנו לכל צמח את הכבוד הראוי לו בכלי המתאים לו. מקבץ עציצים על מגש דקורטיבי המונח על שולחן האוכל או הסלון, מקבץ צמחי תבלין במטבח, שילוב בין  מספר עציצים בגבהים שונים, בגודל ובצורת עלים שונה בחדר הרחצה, כל אלו "יקפיצו" ויעוררו את החלל, יחברו בין חוץ ופנים ויכניסו יופי ושמחת חיים.

לטפח צמחיה היא תרפיה עבורי. הגינון הביתי משפר את איכות חיי, מאפשר יצירתיות, מרגיע ומשמח כל כך. כל בית צריך שהטבע ישולב בו, כיד דמיונכם הירוק…

?אהבתם את המאמר

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפינטרסט