להלביש" את הבית"

כשבחוץ קריר, מעונן וגשום ואנו לבושים בגדי חורף, למראה הבית יש השפעה גדולה על מה שאנו מרגישים. הלבישו ברכות את הבית כדי ליצור בו תחושת חמימות נעימה.   

הדרך הקלה והזמינה להלבשת הבית ולהפיכתו לעוטף ומכיל היא שימוש בטקסטיל. טקסטיל – שם כולל לעולם חומרים שלם של חוטים, בדים, אריגים וסריגים, סינטטיים וטבעיים, הקיימים באין ספור שילובים, מרקמים, הדפסים, דוגמאות, עוביים וגוונים, בעבודת יד או מכונה. מחומרים אלה מיוצרים שטיחים, וילונות, בדי ריפוד, טפטים, כריות, מפות, מצעים, שמיכות, כיסויי מיטה, פופים, מרבצי ישיבה ועוד. פרטי הטקסטיל מעשירים עד מאוד את המרחב הביתי ואת שילובם ניתן לעשות בדרכים מגוונות, פשוטות וזולות באופן יחסי. הנוכחות שלהם מאפשרת רכות, זרימה ותנועה והם משלימים בדרך הניגוד את החומרים המבניים והקשים שבבית.

אני חובבת טקסטיל מושבעת. בתהליך עיצוב הבית, בחירת ושילוב פרטי הטקסטיל הוא המגע האחרון: וילונות – יוצרים מסגרת ועושר ויזואלי לפתחי החלונות ומאפשרים הצללה, האפלה ושמירה על פרטיות. שטיחים – מגדירים חלל באופן אידיאלי ונעים לדרוך ולרבוץ עליהם. טפטים – מפגן ראווה לקירות בשלל דוגמאות, חומרים, סגנונות וגוונים. יש בהם מאפייני טקסטיל רבים, בטקסטורות אריגה, במגע  קטיפה ובעיצוב תואם לבדי הריפוד והוילונות.

פרטי טקסטיל – מוסיפים אופי, משדרגים, מאפשרים להבליט שוני וייחודיות, מייצרים אווירה וסגנון אישי, יוצרים נעימות אקוסטית ומשנים דרמטית את החלל. אל תוותרו עליהם. הוסיפו אותם כך שישתלבו בסגנון העיצוב והגוונים של ביתכם.

?אהבתם את המאמר

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפינטרסט