חדר הרחצה

חדר פינוק הגוף והנפש – חלל הטיפוח היומיומי האינטימי שלנו.

מקלחת זריזה ומעוררת בבוקר ועוד אחת בסופו של יום להרפיה וכמעבר לשנת הלילה, אמבט חמים לטבול בו בסוף השבוע.

מים – רוגע, רעננות, ניקיון והנאה. היסוד החשוב ביותר, בלעדיו אין חיים.

חדר הרחצה הוא לרוב אחד החללים הקטנים בבית ולמרות מידותיו המצומצמות יחסית – חשיבותו עצומה. חלל שבו אזור רחצה, כיור, אסלה, ארונות ומראה. בשל ריבוי הפריטים המצויים בו והפעולות היומיומיות המגוונות המתרחשות בו, חשוב לשים דגש בתכנון על  איטום מושלם ושיפועים מתאימים, תוך הקפדה על מיקומים נכונים ומדויקים של נקודות המים והניקוז. אלו יכתיבו את מיקומי המרכיבים השונים, את המרווחים ביניהם ואת נוחות התנועה. רצוי שחדר הרחצה והשירותים יהיה בקרבת חדרי השינה, כיאה לחלל פרטי.

אוהבים לטבול באמבט? בחרו כזה שיתאים בגודלו לחלל חדר הרחצה. ומי אמר שלא ניתן לשבת במקלחת? ספסל קבוע או כסא ייעודי יאפשרו לכם להירגע תחת מפל  מי המקלחת.

אני ממליצה על עיצוב בקו נקי, שיתמוך בתחושת נינוחות ובחוויית רחצה רגועה ומפנקת. בחרו באריחי ריצוף וחיפוי בעלי צבעים ודוגמאות המשרים רוגע. אל תיכנעו לטרנדים חולפים, בחרו בחומרי גמר שיגרמו לכם תחושה נעימה לאורך זמן. בחדרי רחצה קטנים בחרו בגוונים בהירים שיתנו תחושת מרחב. השתמשו בגוונים הקרירים והמצננים – כחולים, אפורים, ירקרקים וכמובן הלבן המנצח והקלאסי. אל תתפשרו על טיב המוצרים, אלה צריכים להיות עמידים ושיהיה קל לנקותם ולתחזקם לאורך זמן. הוסיפו אביזרים פונקציונליים באיכות מעולה ואל תוותרו על אביזרי נוי, מראות מהודרות וצמחיה ירוקה. חברו בין חומרי החיפוי לפרזולים ולאביזרים, בין השטיחון למגבות המפנקות ואפילו בין נייר הטואלט לפח האשפה.

תאורה ואוורור הם מרכיבים חשובים מאוד בחדר הרחצה. ככל הניתן, רצוי שבחדר הרחצה יהיה קבוע חלון לאספקת אור טבעי ואוויר צח. אם לא ניתן הדבר, מכשיר ליניקת אוויר עוצמתי ושקט יעשה את עבודת האוורור. דאגו לתאורה מספקת באזור המראה שמעל הכיור לאיפור או לגילוח ולתאורה בעוצמה נמוכה ועמומה יותר לעת הרחצה. גם נרות דולקים יעשו פלאים.

כל אלה יהפכו את חדר הרחצה לספא הפרטי והמרענן שלכם.

?אהבתם את המאמר

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפינטרסט