חדר המגורים

דלת הכניסה נפתחת אל… החלל המרכזי ובעל המעמד המיוחד בבית, הנגלה לעיני כל. חדר פעיל ומשותף למפגש ואירוח, מקום להתרווח בסוף היום לבד או עם בני המשפחה. מדורת השבט הישראלית לצפייה בטלוויזיה, להאזנה למוזיקה, לקריאה ולאכילה לא פורמלית.

הסלון – חלל גדול, מרווח ופתוח המחובר לרוב אל המטבח ופינת האוכל ולכן חשוב שהעיצוב וזרימת האנרגיה ביניהם יהיו הרמוניים.

בתכנון עיצוב הסלון חשוב להגדיר מהי נקודת הפוקוס: מסך הטלוויזיה? אח לחימום? ספריה? חלון הפונה אל הנוף? על פי נקודת הפוקוס יש לקבוע את מיקומי נקודות החשמל והתאורה וכן את מיקום רהיטי הישיבה, המהווים את הריהוט העיקרי בו.

רצוי מאוד למקם את הספה כך שגב הספה יהיה בצמידות לקיר ולא יופנה לדלת הכניסה. גב ספה הנשען לקיר ופני היושבים בה מופנים לחלל הפתוח מאפשר נוחות ותחושת ביטחון. כך ניתן לראות את הנכנסים, אין מי שיפתיע מאחור ובנוסף מתאפשרת תקשורת עם מי ששוהה במטבח או בפינת האוכל. אם אין אפשרות להצמיד את הספה לקיר, ניתן ליצור חציצה בגובה גב הספה, על ידי העמדת ספריה נמוכה או יצירת קיר נמוך. שימו לב, שסידור הרהיטים יאפשר תקשורת בין היושבים.

בחרו ברהיטים נוחים ומזמינים. בדקו שהריפוד עליו אנו אוהבים להשתרע יהיה נעים למגע. אל תוותרו על הנוחות שלכם, בחרו בספות ובכורסאות המתאימות למידותיכם ולדרגת הרכות המועדפת.

בסלון מתקיימות פעילויות מגוונות ועלינו להתאים את התאורה למספר תרחישים: תאורה כללית ומפזרת לאירוע חגיגי רב משתתפים, תאורה ממוקדת ודרמטית המדגישה אלמנטים מסוימים אותם אנו רוצים להבליט בחלל, וכמובן תאורה אינטימית ורומנטית לרגעים הרגועים יותר.

בחרו בסוגי גופי תאורה שונים: צמודי תקרה, שקועים, צמודי קיר, רצפתיים, שולחניים ועל עמוד. כל אלה ישמשו וידגישו את תרחישי התאורה השונים. לתאורה טבעית נזכה לרוב בשפע מכיוון שבחלל הסלון קיימים בדרך כלל פתחים גדולים ורחבים.

חדר המגורים, הסלון, הוא מקום פעיל, חברתי ומלא תנועה בבית. כדי לרכך ולחמם אותו הוסיפו וילונות, שטיחים, כריות – אלמנטים החשובים גם מבחינה אקוסטית.

איני אוהבת להגזים בפרטי ריהוט ומנגד מעצבת את הסלון כך שלא יהיה קר ומנוכר. זה המקום  לשידות, עציצים, לחיבור בין ישן וחדש, חפצים העוברים מדור לדור ופרטי אומנות ודקורציה.  

אל תחששו ממעט צבעים חמים ועזים שיוסיפו אנרגיה ושמחת חיים, לא כצבעים דומיננטיים אלא כתוספת מרעננת.

תכנון נכון ועיצוב יצירתי, המותאמים לצרכים האישיים שלכם ולטעמכם, יעשו לכם נוח ונעים במקום בו אתם מבלים את מירב זמנכם הפנוי בבית.

?אהבתם את המאמר

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפינטרסט