המשרד הביתי

מהבית-לעבודה מהעבודה-לבית, צמד מילים המתאר את המעבר החד בין עולם הבית לעולם העבודה. אצל רבים הפכו מילים אלו למושג, האהוב עלי, "לעבוד מהבית".

לעבוד בשעות המתאימות לי, בקצב שלי, בבגדים הנוחים לי, לעבוד בשקט שאני יוצרת ובסביבה האינטימית שלי, וכל זאת מבלי לבזבז זמן רב ומיותר על הכנות ליציאה מהבית ונסיעות. עבודה מהבית מביאה גם לחסכון כספי ניכר. עם זאת, לא לכל אחד מתאים או מתאפשר הדבר. הוא מצריך גם משמעת עצמית גבוהה, כי בנקל עלול להטשטש קו הגבול שבין העבודה לענייני הבית. הוסיפו גוונים ירוקים שיעודדו צמיחה, עשיה ושפע בפרנסה.

האם אתם מקבלים לקוחות, ספקים, קולגות במשרד הביתי? אם כן, נסו למקמו בקרבת הכניסה לבית. אם חדר העבודה שלכם הוא קליניקה טיפולית, הוסיפו מחיצה שתפריד בין אנרגיית הבית לבין האנרגיה עמה מגיעים המטופלים ועצבו מקום מכיל, בטוח ומאפשר עבורם – אחסון מינימלסטי, צבעים ניאטרלים ורגועים, אך לא  לבן בוהק אלא גווני שמנת, מוקה, קפה. חשוב שהמטופלים ישבו כשגבם לא מופנה לדלת הכניסה של החדר.

סביבת העבודה  הביתית יכולה להיות בחדר נפרד, ואם אין חדר פנוי למטרה זו או שאתם מעדיפים להיות במרכז העניינים – גם פינת עבודה בחלקו המשותף של הבית תוכל להיות נוחה ויעילה.

מה הם הדגשים העיקריים שיהפכו את חלל העבודה שלנו לנעים עבורנו ואיך בעזרת עיצוב נכון נגביר את תפוקת העבודה ונתמוך במיצוי פוטנציאל העבודה, החשוב לנו כל כך?

שולחן העבודה – ככל הניתן, השתדלו למקם את שולחן העבודה כך שגבכם אל קיר ופניכם מופנים אל החלל הפתוח. כך תגבירו את  תחושת הביטחון, ההגנה והשקט. אין מי שיכול להפתיע אתכם מאחור, מבטכם פונה קדימה ומאפשר לכם לראות את המתרחש סביבכם. עם זאת, בשל מגבלות שטח לא תמיד ניתן הדבר, אך גם במקרה כזה רצוי שתשבו כך שגבכם אינו מופנה אל הכניסה.

הכסא – בחרו בכסא משרדי המתאים למידותיכם ומאפשר השענות נוחה. התאימו את גובה הכסא כך כשכפות רגליכם נוגעות בנוחות ברצפה, כך תקבלו תחושה שאתם על קרקע יציבה.

תאורה – דאגו לתאורה כללית שתאיר את המרחב בעוצמה מספיקה ולתאורת שולחן ממוקדת  ובלתי מסנוורת, שתאיר את משטח העבודה והמקלדת ולא תשתקף במסך המחשב. בשעות האור השתדלו לעבוד בסביבת אור טבעי ישיר. האור הטבעי תורם לבריאותנו הפיזית ומשפר את מצבנו הנפשי.  הוא גם חסכוני והשימוש בו תורם להגנה על הסביבה.

שטחי אחסון – בכדי לשמור על הסדר ועל הפרדה בין הפרטי והביתי לענייני העבודה, דאגו לשטחי אחסון מספיקים ורצוי סגורים, כך שבסיום שעות העבודה תוכלו לפנות את שולחן העבודה.

לעבוד מהבית – אפשרות מעולה, אך לא מחדר השינה. הקפידו להשאיר  את חדר השינה שלכם מחוץ לתחום העבודה. חדר השינה הוא המקום למנוחה, אינטימיות והיטענות בכוחות מחודשים. את ענייני העבודה השאירו מעבר לדלת, כך תצליחו יותר להינתק ממחשבות על העבודה, ניתוק חשוב ביותר.

?אהבתם את המאמר

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on pinterest
שתפו בפינטרסט